Tipy na sexy ploché bříško

Jak trénují břišní svaly dvě známé profesionální fitnesky.

Bříško od IFBB Figure Pro AVA COWAN 

Ava Cowan Logo

CVIK SÉRIE OPAKOVÁNÍ

Sed-leh na římské lavici 3 20Zkracovačky s kladkou 4 6-15Zkracovačky na šikmé lavici s medicinbalem 4 10Bicyklování ve vzduchu 4 25 (do obou stran) 4 25 (do obou stran)

Tipy na bříško od Avy

V tréninku břicha se neřídím žádnými rigidními pravidly. Ráda vše zamíchám, abych nesklouzla do stereotypu a trénink mě bavil. Pro každý trénink si vyberu tři-čtyři cviky, přičemž repertoár soustavně měním. Rovněž každý týden obměňuji počty opakování.

● Břišní svaly neprocvičuji častěji než dvakrát týdně. Mnoho žen trénuje břicho tvrdě každý den, nedopřejí si tak ale dostatek času na zotavení.

Bříško podle IFBB Bikini Pro AMANDA LATONA

Amanda Latona Flex cover

CVIK SÉRIE OPAKOVÁNÍ

Zvedání nohou ve visu* 3 15Zkracovačky na tréninkovém míči* 3 15–20Bicyklování ve vzduchu* 3 25–30Prkno 3 60 sekund

* Takto označené cviky jsou absolvované jako okruh. Amanda odpočívá teprve poté, co udělá po jedné sérii z každého z nich.

Tipy na bříško od Amandy

Když chci břišní svaly posílit a rozvinout jejich hmotu, cvičím se zátěží. Břišní svaly reagují jako kterékoliv jiné svaly: když je chcete zvětšit, potřebujete trénovat se zátěží.

● Břicho procvičuji dvakrát týdně. Kombinuji přitom širokou škálu cviků tak, abych zasáhla každou oblast středu těla a docílila kompletního rozvoje.

● Soustředím se na rozmyslné kontrahování břišních svalů v celém rozsahu pohybu.

● Jezte netučnou stravu bohatou na bílkoviny. Bez racionálního přístupu ke stravování výsledky v podobě šesti políček na břiše nikdy nespatříte.