Tlustej Shawn Rhoden, no a co?

Shawn Rhoden

Je toho plný internet, řeší to fanoušci a na ně reagují profesionální kulturisté. 2018 Mr. Olympia Shawn Rhoden za sebou má exhibiční vystoupení na soutěži prezidenta NPC a IFBB PRO ligy Jima Maniona v americkém Pittsburghu. Postava šampiona s jakou se na této soutěži při své exhibici prezentoval byla na míle vzdálená té, jakou ukazuje na soutěžích jako závodník. A já se ptám, no a co?

Shawn Rhoden

Tlusťoch, no a co?

Do Olympia víkendu zbývá nějakých 20 týdnů. 4 měsíce. Třetina roku. A lidé se na základě fotografií aktuální formy Shawna Rhodena pouští do různých spekulací. Prý je jasné, že letos neobhájí. Prý má to nejlepší za sebou. Prý už ho to nebaví. Shawn Rhoden opravdu nemá formu 20 týdnů před Olympií a věřte tomu, že je s tím zcela OK a vůbec mu to nevadí. Kdyby tomu tak totiž nebylo, tak ji má. Jenže on se připravuje tímto způsobem. Extrémní postupy spojené s vrcholovým sportem, kterým je i kulturistika, praktikují někteří roky. Dokonce jsou tací, kteří chodí do větších extrémů, než naši kulturisté z Olympie, ale vy byste možná ani nepoznali, že cvičí.
Kdo sleduje přípravy Shawna Rhodena ví, jakým způsobem se připravuje on. Po sezóně si Shawn dává odpočinek. Kompletně. Od tréninku, stravování i od chemie. Tělo zažívá takovou transformaci, po které by se mohl přihlásit do naší soutěžě DOFORMY s Muscle&Fitness. Ve své nejhorší fazóně někdy koncem zimy totiž Shawn vypadá prostě neuvěřitelně. Neuvěřitelně zle? Možná. Ale to přeci není vůbec podstatné. Shawna se na závodě nikdo nebude ptát, jak vypadal před půl rokem. Každého, tedy hlavně rozhodčí, přeci zajímá pouze a jen to, jak bude Shawn vypadat v tom momentu, kdy v kročí na prkna soutěže. A především to, jak se bude porovnávat s těmi svými soupeři.
Věřte mi, že letos bude ve formě. Je absolutně irelevantní, jak vypadá dnes. Stejně tak to, jak bude vypadat za měsíc, nebo začátkem července. V září na Olympii bude stejně tak dobrý, jako byl v roce loňském.

Shawn Rhoden

Exhibice hvězd

Spolu s Rhodenem byli v Pittburghu další hvězdy. Dexter Jackson, William Bonac, Brandon Curry, Roelly Winklaar a Kamal Elgargni. Všichni z nich vypadali lépe, než úřadující Mr. Olympia. No ale zároveň nutno říct, že všichni z nich v roce 2019 udělali mnohem víc pro to, aby o víkendu vypadali lépe, než Shawn. Dexter nabírá svaly zpátky po zranění, Kamal nabírá svaly, aby vyplnil limit 212 liber a zbylá trojka je 2 měsíce po Arnold Classic? Shawn? Ten začal cvičit teprve nedávno a anabolické kuře zakousl taktéž teprve několik týdnů dozadu. A hlavně si jede svoje. V loňském roce se stal nejstarším Mr. Olympia v historii. Ve svých 44 letech je nabírání nových objemů to poslední, co potřebuje. Vždyť Ramyho, Winklaara a Heatha sundal loni. Všichni jsou větší, než on. Nikdo z nich však nebyl lepší.

O čem se tedy bavit?

Dobře, o čem se tedy bavit? Poskytla nám tato exhibice něco zajímavého? Z pohledu toho, kdo bude jak vypadat na Olympii, tak nikoliv. Každý snad už chápe, že forma elitních kulturistů 20 týdnů do závodů je nepodstatný ukazatel toho, jak dobří budou na Olympii. Problém by byl utržený sval, nebo problém v podobě rozdílů 6cm v obvodu bicepsů. Na tom se těžko pracuje.
Pokud chcete ale opravdu najít něco alarmujícího, tak se dá mluvit o tom, že Shawn akceptoval nabídku dělat exhibici ve formě, v jaké byl. Otázka je, jestli to někomu vadí. Jemu samotnému? Promotérovi? Fanouškům v hale? A nebo jen lidem na internetu? Jasně, oholit se asi mohl. Kšiltovku si mohl sundat. Já jsem ale rád, že tradice funguje i nadále a májový NPC Pittsburgh je i nadále spojen s touto jedinečnou společnou exhibicí nejlepších kulturistů planety. A je moc fajn, že mezi nimi figuroval i Shawn.

Shawn Rhoden