UFC 232: Jones vs Gustafsson 2 + VIDEO 1. zápasu

UFC 232

Blíží se UFC 232, poslední večer zápasů americké UFC v roce 2018. Jedná se o významný večer, protože půjde o hned 2 mistrovské pásy. V hlavním zápase nastoupí k odvetě 5 let starého zápasu z UFC 165 Jones proti Gustafssonovi. Jejich první zápas já osobně považuji za jeden z 3 nejlepších titulových zápasů v historii UFC. Zápas měl úplně všechno, a proto se nemohu dočkat toho, co nabídne jejich odveta. Oba zápasníci musí dokazovat mnohé nejen sobě, ale také fanouškům i rozhodčím. Gustafsson se dodnes považuje za vítěze prvního zápasu.

K druhému hlavnímu zápasu večera nastoupí nejlepší MMA zápasnice všech dob Cris Cyborg proti Amandě Nunes, šampionce váhovky do 135 liber. Superfight v podobě postavení těchto dvou Brazilek proti sobě UFC vytvořila z toho důvodu, že obě zápasnice nemají žádnou pořádnou vyzyvatelku v té své kategorii. Nunes má díky tomu šanci přepisovat historii a Cyborg dostává na talíř pořádnou kořist. Lehkých soupeřek měla dost a Amanda pro ni bude výzvou.

Zbytek karty zápasů nabízí velká jména a důležité zápasy. Souboj Anderson vs. Zingano může být soubojem o post vyzivatelky pro vítězku výše zmíněného zápasu. Zápas Chad Mendes vs. Alexander Volkanovski je soubojem borců, které dělí opravdu málo od šance bojovat o titul ve váhovce do 145 liber mužů. Za zmínku stojí návrat BJe Penna. Tentokrát proti jednomu z nejlepších zápasníků na zemi ve stylu jiu-jitsu, Ryanu Hallovi.  Každý zápas na kartě má potencionál stát se zápasem večera. Čeká nás pořádná akce, kterou by si v neděli 30.12. brzy ráno neměl nikdo nechat ujít.

Video 1. zápasu

Karta UFC 232:

Jon Jones vs. Alexander Gustafsson – o titul ve váze do 205 liber
Cris Cyborg vs. Amanda Nunes – o titul ve váze do 145 liber
Megan Anderson vs. Cat Zingano
Carlos Condit vs. Michael Chiesa
Chad Mendes vs. Alexander Volkanovski
Andrei Arlovski vs. Walt Harris
Ilir Latifi vs. Corey Anderson
B.J. Penn vs. Ryan Hall
Petr Yan vs. Douglas Silva de Andrade
Nathaniel Wood vs. Andre Ewell
Brian Kelleher vs. Montel Jackson
Uriah Hall vs. Bevon Lewis
Curtis Millender vs. Siyar Bahadurzada