UFC: Cejudo uřízl hadovi hlavu a zachránil 125ku, doufejme

Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw

První nocí zápasů UFC v roce 2019 byl souboj Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw. TJ šel o váhu dolů, aby ukořistil druhý pás šampiona. Tentokrát ve váhovce, kde je králem Cejudo, který sesadil nejlepšího zápasníka posledních let, Demetriouse Johnsona. Cejudo měl větší motivaci. UFC mělo v plánu odepsat kategorii do 125 liber. Cejudo tak nebojoval pouze za sebe, ale za každého v UFC, kdo mezi největší lehkotonážníky patří.
Rok 2019 je zároveň debutem UFC na americké ESPN. To je televizní společnost, která je synonymem pro sporty, a UFC si od toho slibuje ještě větší zájem o svůj produkt, než tomu bylo v období, kdy se vysílalo na stanici FOX.

Zápasy na UFC Fight Night 143

Cerrone vs. Hernandez

Jeden z nejvíce očekávaných zápasů dnešní noci. Nesmírně nadějný Hernandez proti živoucí legendě Cerronemu. Zápas, ve kterém měl “Alexander veliký” zničit veterána a katapultovat se mezi nejlepší zápasníky lehké váhy. Nebo další skvělé vítězství pro Cerroneho, jednoho z nejvíc akčních bijců, jaké kdy svět MMA spatřil. Držitele mnohých UFC rekordů.
Zápas začal fantasticky a až do svého koncec si udržel fenomenální tempo. Hendandez začal aktivně a chtěl Cerroneho ukončit co nejdřív. Hned několikrát ho moc dobře trefil a Donald se zdál otřesený. Nešlo o nic vážného. Zápas nabíral na tempu, Cerrone zvyšoval svůj výdej energie cílený do útočné fáze a začal Hernandeze víc a víc trefovat. Skvěle kombinoval údery a kopy v postoji se snahou dostat soupeře na zem strhy. V tuto chvíli začínal mít Cerrone navrch. Hernandez na přesnosti ztrácel a Cerrone začal být nesmírně efektivní. Konec kola patřil Cerronemu.
Druhé kolo začalo stejně, jako to první. Sebrat síly Cerronemu se snažil Hernandez u klece, ale to moc dlouho nevydrželo. Donald je akční fighter a jeho styl boje vyžaduje spektakulární akci, kdy soupeře nenechává vydechnout a souboj má tempo. A právě na tento aspekt boje nebyl mladý Alexander připravený. Donald ho tlačil a trefoval údery i kopy na všechny části těla.
Zápas rozhodl až přesně umístěný tvrdý kop na hlavu Hernandeze. Ten se skácel na zem, Cerrone na něj naskočil a vypustil sérii úderů, po které rozhodčí zápas ukončil. Pro Cerroneho šlo o 16. ukončení v UFC (rekord) a také 22. vítězství v UFC (další rekord). Rozhovor po zápase využil k vyzvání Conora McGregora, který na Twitteru výzvu přijal.

Gillespie vs. Medeiros

Zápas dvou borců, kteří před sebou mají slibnou budoucnost. Medeiros už má zkušenosti s tím, co to znamená zápasit proti elitě. A co to znamená prohrát. Gillespie takové zkušenosti, ani zážitek v podobě porážky, nezažil. Akční zápasník Medeiros a wrestler Gillespie si to mohli rozdat! A přesně o tom byl i dnešní zápas.
Gillespie se snažil vydržet nápor soupeře z Hawaie v postoji a vzít souboj směr zem, nebo držet na kleci. To se mu dařilo a v těchto pozicích měl navrch a mohl se dát do práce. Medeirose stáhl na zem, kde se mu povedlo trefit pár přesných ran na hlavu, kterým se soupeř z Hawaie nedokázal bránit. Rozhodčí viděl dost a zápas ukončil.
Páté ukončení zápasu v UFC pro Gillespieho znamená skvělý vstup do 2019, kdy plánuje zápasit celkem třikrát. No já doufám, že ho uvidíme co nejdříve. Gillespie má šanci říct si koncem roku o titul, pokud bude pokračovat v tom, co dělal doteď. 6 vítězství v řadě moc bojovníků v UFC nikdy nevybojuje.

Hardy vs. Crowder

Obrovský přeslap od UFC, což se nakonec ukázalo jako oprávněná obava z mé strany. Hardy, nováček v UFC, bývalý hráč amerického fotbalu s historií, kterou si sami můžete dohledat, neměl co dělat v 2. hlavním zápase večera. Jeho soupeřem byl Allen Crowder, borec s 1 zápasem v UFC, který prohrál. Kvalitou zápas, co do UFC nepatří. Už vůbec ne na hlavní kartu večera, kterou sledují lidé, kteří se o MMA pořádně ani nezajímají a náhodou si UFC program zapnou.
Zápas byl otřesný. Technika z obou stran velká nula. Hardy je velký a silný. Crowder mnohem menší, o něco více trénovaný, ale v UFC bude mít problémy se udržet. Crowder tlak ze strany Hardyho se štěstím přečkal a dokázal po 60s boje unaveného Hardyho vzít na zem. Tam nic neudělal, což samo o sobě stačilo k tomu, aby se Hardy unavil ještě víc.
Konec zápasu nastal v druhém kole kdy trefil Hardy svého soupeře ilegálním kolenem na spánek, zatímco Crowder klečel na zemi.
Rozhodčí Miragliotta ihned zápas pozastavil a po chvilce, kdy bylo jasné, že Crowder nebude schopen pokračovat, také ukončil. Verdikt? Diskvalifikace Hardyho. Více slov si tento zápas nezaslouží.

Cejudo vs. Dillashaw

Wow! Wow! Wow! Neskutečné, co se povedlo Cejudovi!!! Jsem v šoku, srdeční tep mi skáče do nelidských hodnot, zároveň mám zástavu srdce, i když cítím pulzování krve na spáncích. Wow ještě jednou a naposledy. Henry Cejudo šokoval celý svět tím, co se mu povedlo dnes v noci.
Henry Cejudo ubránil svůj mistrovský pás šampiona do 125 liber, když knock-outoval favorizovaného TJe Dillashawa. Borce, který chtěl psát historii tím, že by sebral pás v nižší váhové kategorii.
Henry Cejudo zřejmě zachránil celou váhovou kategorii do 125 liber, kterou UFC chtěla odepsat. Henry Cejudo se nyní může pyšnit 2 vítězstvími v řadě proti borců, které mnoho z nás považuje za krále MMA bez rozdílu vah. Nejdříve DJ a nyní i TJ.
Oba borci na sebe vlétli bezhlavě od úplného začátku. Byli si vědomi svých kvalit. No byl to Cejudo, kdo jako první poslal soupeře k zemi a pak ještě snad 3krát. To všechno během 32 vteřin, které mu stačily k tomu, aby „hadovi v trávě,“ jak se TJovi přezdívá, uřízl hlavu.
Fenomenální výkon. Nejlepší výkon v titulovém zápase, jakého jsem kdy byl svědkem. Cejudo vs. TJ v odvětě o krále 135ky nás nejspíše čeká příště. Doufejme, že co nejdříve.

Výsledky

Henry Cejudo porazil TJe Dillashawa – KO v 1. kole
Allen Crowder porazil Grega Hardyho – diskvalifikace
Gregor Gillespie porazil Yancy Medeirose – TKO v . kole
Joseph Benavidez porazil Dustina Ortize na body
Paige VanZant porazila Rachael Ostovich na submission (páka na loket) v 2. kole
Glover Teixeira porazil Karla Robersona na submission (arm triangle) v 1. kole
Donald Cerrone porazil Alexandera Hernandeze – TKO v 2. kole
Joanne Calderwood porazila Ariane Lipski na body
Alonzo Menifield porazil Viniciuse Moreiru – TKO v 1. kole
Cory Sandhagen porazil Mario Bautistu na submission (páka na loket) v 1. kole
Dennis Bermudez porazil Te Edwardse na body
Geoff Neal porazil Belala Muhammada na body
Chance Rencountre porazil Kyle Stewarta na submission (RNC – dušení zezadu) v . kole