UFC: dos Santos jako vyzyvatel pro Cormiera?

Derrick Lewis vs. Junior dos Santos

UFC Wichita je za námi a až na poslednich pár zápasů, které však rozhodně stály za to, šlo o kartu, kterou už za týden zapomeneme. To ale vůbec nevadí, protože už za týden na nás čeká větší akce, na které se proti sobě postaví v hlavním zápase Till vs. Masvidal.
Jaké byly highlighty té dnešní akce?

V hlavním zápase večera se proti sobě postavili Lewis a dos Santos. Poslední vyzyvatel šampiona Cormiera Lewis v zápase proti bývalému šampionovi dos Santosovi nebyl favoritem. Juniorovi šlo v zápase o přiblížení se titulovému zápasu, nebo alespoň zápasu, který rozhodne o dalším vyzyvatelovi šampiona. Lewis se chtěl dostat zpátky na vítěznou vlnu.
První kolo souboje těžkých vah rozhodně nenabídlo našlapanou akci po celých 5 minut, ale o velké momenty nouze nebyla. Zápas byl od začátku líbivý. Dokonce i ve chvíli, kdy byl přerušen rozhodčím Herbem Dean poté, co Lewis signalizoval prsty Santose v jeho oku. Oko si následně utřel do trika rozhodčího a mohl pokračovat.
Nejvýraznějším bodem 1. kola byl kop z otočky Juniora na bránici Lewise. Ten byl po tomto zásahu v nesnázích a zůstal předkloněný, když si rukama držel břicho. Santos toho chtěl využít a ihned po Lewisovi šel. Ten jej však z ničeho nic trefil pravačkou a Santose také pořádně otřásl. Podobná situace se opakovala ještě asi dvakrát, ani jeden z gladiátorů však zápas nedokázal ukončit.
Druhé kolo začalo od Santose trpělivou hrou i přes to, že Lewis měl od rozhodčích za úkol jít si pro ukončení. Tak tomu však nebylo. Santos soupeře zvládal kontrolovat i přes to, že tam házel Lewis všechno, co ho v tu chvíli napadlo. Dokonce i o takedown se pokusil. V tom ho ale Brazilec trefil pravačkou, pak přidal ještě jednu pěknou kombinaci dvou úderů, která Lewise poslala k zemi, kde jej Junior ukončil.
Dos Santos se tímto vítězstvím hodně přiblížil titulovému zápasu a bude zajímavé, co s ním UFC vymyslí. Zápas Ngannou vs. dos Santos se vyloženě nabízí jako co-main na placenou akci, nebo hlavní tahák nějaké menší akce mimo USA.

gettyimages.com

Elizeu Zaleski dos Santos vs. Curtis Millender

Elizeu Zaleski dos Santos je zápasníkem, kterého moc lidí nezná. Do tohoto zápasu však stupoval na vlně 6 vítězství v řadě a Millender pro něj měl být hodně zajímavým testem. Očekával jsem, že zápas skončí dozajista na knockout. Byl jsem však překvapen, když vzal celkem snadno Santos Millendera na zem a dal se do práce tam. Millender na něco takového vůbec nebyl překvapen a Santos jej na zemi zcela dominoval. Postupně vylepšoval pozici až se probojoval k pěknému dušení zezadu, které Millender odklepal.
Zaleski má na svém kontě nově 7 vítězství v řadě v UFC, což je výkon, který se podaří během kariéry možná 3% lidí, kteří se do UFC dostanou. Jeho další zápas by měl být proti někomu, kdo má hodně velké jméno, zaslouží si to!

gettyimages.com

Tim Means vs. Niko Price

Za mě zápas večera. Dva velcí válečníci, kteří si to v kleci rozdali tvrdě a férově. Oba zápas hodně bolel a způsobil jim šrámy a zranění, se kterými se budou muset chvilku potýkat. Means a Price šli do války, která byla vyrovnaná a každý měl chvilku navrch. Na konci to ale vypadalo tak, že Means si jde pro ukončení. Price zachraňovala pouze tvrdá neotřesitelná brada, jinak jej Means trefoval mnohem častěji. Jak už to ale bývá, konec je ve chvíli, kdy je vážně konec. Price z ničeho nic vyslal bombu, která našla svůj cíl a Means se skácel k zemi jako prkno. Tam mu Niko ještě něco naložil a comeback večera byl na světě, wow!

gettyimages.com

UFC Wichita výsledky

265 lbs.: Junior dos Santos porazil Derricka Lewise – TKO v 2. kole
170 lbs.: Elizeu Zaleski dos Santos porazil Curtise Millendera na submission (RNC – dušení zezadu) v 1. kole
170 lbs.: Niko Price porazil Tima Meanse – KO v 1. kole
265 lbs.: Blagoy Ivanov porazil Bena Rothwella na body
155 lbs.: Beneil Dariush porazil Drew Doberana submission (triangle armbar) v 2. kole
185 lbs.: Omari Akhmedov porazil Tima Boetscha na body
170 lbs.: Anthony Rocco Martin porazil Sergio Moraese na body
135 lbs.: Yana Kunitskaya porazila Marion Reneau na body
145 lbs.: Grant Dawson porazil Juliana Erosa na body
265 lbs.: Maurice Green porazil Jeffa Hughese na body
125 lbs.: Matt Schnell porazil Louis Smolku na submission (triangle) v 1. kole
170 lbs.: Alex Morono porazil Zaka Ottowa na submission (údery, verbální submise) v 1. kole
155 lbs.: Dana Moreta Alex White porazil na body