UFC: NGANNOU zničil Caina Velasqueze za 26 vteřin!

Ngannou vs. Velasquez

Wow, Ngannou to dokázal. Opravdu je zpátky. Je neuvěřitelné, čeho je tento genetický prototyp zápasníka těžké váhy schopný. Dnes se mu povedlo za 26s ukončit Caina Velasqueze, svého času nejlepšího zápasníka těžké váhy světa. Povedlo se mu to zcela nenápadnou krátkou pravačkou, kterou Caina v klinči otřásl takovým způsobem, že Američanovi úplně vypnuly nohy pod ním. Cain se zkácel na zem a nejspíše si při tom něco udělal s levým kolenem. Vážnost možného zranění potvrdí testy, které podstoupí tento týden. Ngannou mu cestou k zemi ještě něco naložil a Cain nakonec musí být rád, že jej rozhodčí zachránil před vážnějšími následky.

Pro Caina, který se vracel po 2 a půl letech, je tento návrat obrovskou tragédií. Doufejme, že koleno bude v pořádku a Cain letos pokud možno alespoň dvakrát ještě nastoupí. A Ngannou? Ten má plno možností a já bych nebyl vůbec překvapen, kdyby šel letos o titul. Otázka je, proti komu?

Francis Ngannou, Foto: gettyimages

Felder vs. Vick

Nesmírně důležitý zápas lehké váhy mezi dvěma zápasníky, kteří jsou oba mají vzestupnou tendenci. Oba sice k tomuto zápasu nastoupili po předchozí porážce (Felder o váhu výš), ale předchozí série vítězných zápasů z nich dělají bojovníky, kteří mohou reálně pomýšlet na souboj s těmi nejlepšími. Lehká váha je tou nejnašlapanější váhovkou v UFC, a proto je to všechno o načasování a využívání příležitostí, které jiní využít nedokážou. Je strašně důležité vítězit a dávat o sobě vědět.
Zápas mezi Felderem a Vickem byl opravdovou válkou. Vick se snažil bojovat z větší vzdálenosti, kdežto Felder chtěl rychlými výpady snížit vzdálenost a trefit Vicka nejlépe na spánek, nebo bradu, a tím jej vypnout. Oba borci se rozhodně nešetřili a drtivá většina úderů byla míněna se zlým úmyslem soupeřovi co nejvíc ublížit. James i Paul měli své silné chvíle a každý z nich měl šance k tomu, aby soupeře ukončil.

Foto: gettyimages

No zápas nakonec skončil na body, což znamená, že nám nabídl 15 minut perfektní akce, kterou jsem si já osobně náramně užil. Vítězem se zaslouženě stal PAUL FELDER, který po zápase v rozhovoru řekl, že by si rád zazápasil s některým z borců, kteří se utkají za měsíc ve Phily. Jedná se o Barbozu a Gaethjeho. Feldera čeká zajímavá budoucnost.

Caceres vs. Kron Gracie

UFC má po 25 letech zápasníka rodu Gracie, který dokázal zvítězit v Oktagonu! Je jím Kron Gracie, který v noci nastoupil ke svému očekávanému UFC debutu proti Alexovi Caceresovi. Ten byl na papíře mnohem zkušenějším fajterem. Měl na kontě 26 zápasů, kdežto Kron pouhé 4. Tento souboj měl být zároveň 5000. zápasem v UFC. To se však nepovedlo, protože UFC nakonec musela jeden zápas zrušit, Jessica Penne si ráno před zápasy způsobila zranění, vykloubila si kotník.
V zápase to nevadilo, protože Kron měl jasnou strategii. Nebál se takedownu, ten bude pro něj vždy tou nejvítanější cestou k destinaci zem. Tam může vést boj, ve kterém je nejlepší. V postoji rozdával bomby, které měly za účel přiblížit se k soupeři natolik, aby se jej zmocnil. To se mu povedlo.

Foto: gettyimages

Trvalo to asi minutu a Kron se obmotal v postoji u klece okolo Cacerese a stáhl ho na zem. Tam mu ihned vlezl na záda, nasadil bodylock a postupně vylepšoval pozici pro dušení zezadu tak, že jakákoliv obrana Cacerese byla absolutně neefektivní. Gracie je totiž na úplně jiné technické úrovni. Čekání na konec netrvalo dlouho. Caceres Kronovi Graciemu po 126s odlepal.
Kron je po dlouhé době dalším členem rodiny Gracie v UFC. Bez pochyby je tím nejlepším, pokud jde o komplexní rozvoj. Je mu přes 30 let, ale jeho styl mu zaručuje možnost zápasit klidně i po 40ce. Pokud bude UFC plánovat zápasy člena legendární rodiny chytře, může v něm mít hvězdu minimálně pro největší stát Jižní Ameriky.

Luque vs. Barberena

Čas od času se v UFC objeví zápas, od kterého by nikdo nečekal, že bude tak dobrý. Že to bude takový zápas, který by si zasloužil více pozornosti, než hlavní zápas večera. Než titulový zápas. TENTO ZÁPAS SI PROSÍM PUSŤTE KAŽDÝ! To, co nám v noci nabídli Barberena a Luque za souboj, to je kandidát na zápas roku a opravdu jeden z nejlepších zápasů za hodně dlouhou dobu.
Výkon těchto dvou zápasníků je ukázkou toho, o čem může být MMA. Šlo o neuvěřitelnou exhibici lidských sil a možností. Odhodlání, motivace, vůle, respektu a přehlídka fyzických atributů, které může málokterý sport ukázat tak komplexně, jako MMA. Více k tomuto zápasu psát nebudu. Pokud chcete vidět dobrou MMA, tak si tento zápas pustíte.

Sanders vs. Barao

Tento zápas bych normálně do reportáže k UFC nezahrnoval, protože aktuální postavení zápasníků v něm nemá nějakou větší relevanci. Knockoutové vítězství Sanderse je však největším vítězstvím kariéry tohoto zápasníka, které mu nejspíše zajistilo pokračování UFC kariéry.
Konec je však blízko pro jeho soupeře. Bývalý šampion bantamové váhy, týmový kolega Alda a podle Dany White svého času nejlepší zápasník planety, Renan Barao, prohrál 4. zápas v řadě. Z posledních 7 má bilanci 1-6. Je dost možné, že bývalému šampionovi je v UFC konec.

Výsledky

Francis Ngannou porazil Caina Velasqueze – TKO v 1. kole
Paul Felder porazil Jamese Vicka na body
Cynthia Calvillo porazila Cortney Casey na body
Kron Gracie porazil Alexe Cacerese na submission (RNC – dušení zezadu) v 1. kole
Vicente Luque porazila Bryana Barberenu – TKO v 3. kole
Andre Fili porazil Mylese Juryho na body
Aljamain Sterling porazil Jimmie Riveru na body
Manny Bermudez porazil Benito Lopeze na submission (dušení d`arce) v 1. kole
Andrea Lee porazila Ashlee Evans-Smith na body na body
Nik Lentz porazil Scotta Holtzmana na body
Luke Sanders porazil Renana Barao – KO v 2. kole
Emily Whitmire porazila Alexandra Albu na submission (RNC – dušení zezadu) v 1. kole