UFC PRAHA v plném proudu!

UFC PRAHA je tu

It`s fight week, jak říkají v Americe, a UFC Praha je tady! UFC se tento týden poprvé podívá do srdce Evropy a první dny nasvědčují tomu, že zájem o nejlepší zápasníky světa je v pro UFC nové destinaci obrovský ať už z pohledu médií, tak především u fanoušků. Od médií byl o akci zájem neuvěřitelně veliký. Z těch velkých českých televizí i deníků měly o akreditace zájem všichni s jednou jedinou vyjímkou a tou je Česká televize.

UFC PRAHA, GETTYIMAGES

Poměr zahraničních médií na UFC Praha oproti těm domácím je asi 3:1. I z tohoto důvodu si jako Muscle&Fitness nesmírně vážíme toho, že můžeme být součástí UFC Praha. Pro mě osobně je to obrovský zážitek, který se vám pokusím zprostředkovat trochu jiným způsobem, než na jaký jste zvyklý od těch českých médií. Kór od těch větších.
MMA událost v Praze byla zajímavá pro desítky, ne-li stovky subjektů, stránek, projektů, z domácí scény, které měly zájem být součástí UFC Praha, ale akreditace jim uděleny nebyly. Bylo tomu jednoduše kvůli tomu, že jejich často velice kvalitní práce zatím nemůže být oceněna gigantem, kterým je UFC, protože o nich neví. Já osobně doufám, že ve své práci vytrvají a až navštíví UFC Českou republiku, nebo Bratislavu příště, tak se sem dostanou. Jsem však velice rád, že bude součástí víkendu projekt MMAShorties, což je velice zajímavá stránka, která celou událost dostala do širokého povědomí lidí tím, jak o akci informovala měsíce před vypuknutím UFC FIGHT WEEK.

UFC PRAHA, GETTYIMAGES


 

Středa 20.2. – Otevřený trénink

Galerie Harfa přivítala včera v odpoledních hodinách 5 bojovníků, kteří si před zraky minimálně 750 (po celou dobu přítomných, ale halou okolo tréninku prošlo mnohem více lidí, kteří na několik okamžiku věnovali UFC pozornost) přihlížejících fanoušků stříhnuli krátký trénink. Jako bývá zvykem, šlo zde spíše jen o jakousi exhibici různých dovedností, kopů, úderů, i bojových umění. Vždyť Thiago Santos spolu s jedním ze svých trenérů na stagi odtančil asi dvouminutovku capoeiry, což je velice zajímavé bojové umění, které by dokázalo oslovit strašně moc lidí, pokud by jej znali.
750 diváků, kteří naplnili 3 patra Harfy, mělo o show postaráno. Největší odezvu, samozřejmě, měl trénink Lucie Pudilové, která zažívá něco, co ještě nikdy nezažila. Lucku zahrnuli fandové obrovským aplausem ihned poté, co vkročila na stage a na jejím obličeji bylo vidět, jak moc ji takové uvítání překvapilo.
V tuto chvíli jsem myslel pouze na to, že o 3 dny později bude Lucie nastupovat k zápasu, kde ji bude přímo v O2 Aréně sledovat 20 tisíc lidí. Dumal jsem nad tím, jestli je na něco takového připravená. To však není ta správná otázka. Ptát bych se měl jinak. Vyrovná se s takovým tlakem tak, že ji to položí, a nebo ji to dodá tolik šťávy, že v sobotu podá takový výkon, který z ní udělá opravdovou hvězdu muší váhy. Doufejme, že to bude to druhé. Lucie, UFC muší váha i česká MMA by si to rozhodně zasloužily!

UFC PRAHA, GETTYIMAGES

Čtvrtek 21.2. – Mediální den

Prague Marriott Hotel přivítal v 11 hodin dopoledne další akci, která příspívá k propagaci celého týdne UFC a samozřejmě sobotního večera zápasů, který je očekávaným vyvrcholením. Zde se dostalo na 10 jmen, 10 hlavních aktérů UFC Praha. Jednalo se o jména, která musí znát každý hardcore fanda MMA a doufejme i většina lidí, kteří si o víkendu pustí UFC na Nova Sport
Zápasníci na mediálním dnu: John Dodson, Petr Yan, Liz Carmouche, Lucie Pudilová, Gian Villante (v Praze mu dělá asistenta bývalý UFC šampion Chris Weidman), Michal Oleksiejczuk, Stefan Struve, Marcos Rogerio de Lima, Jan Blachowicz a Thiago Santos.

UFC PRAHA, GETTYIMAGES


Největší zájem zde byl o dva hlavní protagonisty večera, Santose a Blachowicze. Rovnatelnou míru pozornosti si však vysloužily také dvě dámy na startovce hlavní karty večera. Lucka Pudilová a její soupeřka Liz Carmouche, která je pro Češku tím největším testem v kariéře. Zápasy Carmouche v posledních 5 a půl letech nekončí jinak, než na body. Pokud by ji Lucie dokázala ukončit před časovým limitem, tak by to bylo něco, čím se mohou pochlubit pouze legendy ženského MMA – Ronda Rousey a Marloes Coenen.
Negativně mě překvapil nezájem médií o zápas Dodson vs. Yan. Jedná se totiž o souboj, ve kterém Yan nedá možnost rychlému Američanovi zápasit na body a z tohoto důvodu očekávám opravdu veliký ohńostroj. Spolu se zápasem žen je tento souboj hlavním adeptem na zápas večera. Yan je opravdu akčním soupeřem, proti kterému nesmíte být neaktivní, jinak vás trefí a vypne.