UFC výsledky: Poslední noc na stanici FOX

UFC výsledky

Milwaukee v americkém státě Wisconsin bylo místem, kam UFC zavítala tento týden. Jednalo se o speciální večer, protože šlo o poslední noc zápasů na televizní stanici FOX. Právě tato stanice byla domovem UFC posledních 7 let. UFC díky spolupráci s tímto gigantem vstoupilo mezi mainstream sporty a výrazně si upevnilo svou pozici největší MMA organizace na světě.
Tak jako každé partnerství i toto mělo své světlé a temné stránky. Něco se povedlo, jiné věci mohly být zvládnuty lépe.

Od roku 2019 čeká UFC nová výzva. Jejím sídlem bude po dalších 5 let sportovní stanice světa číslo 1 – ESPN. Pro svůj poslední večer na „velkém FOXu“ nám UFC nadělila fantastickou kartu zápasů, kde sice nebyla ta největší jména, ale i tak bylo zaděláno na kvalitní napínavé zápasy.

UFC výsledky vybraných zápasů:

Al Iaquinta vs. Kevin Lee

Vynikající zápas dvou borců, kteří před sebou mají ještě hodně let v UFC. Odveta bez mála 5 let starého zápasu, kdy Iaquinta porazil Leeho, který tehdy nastoupil ke svému prvnímu zápasu. Vítěz tohoto zápasu by si výrazně řekl o silnou pozici v Top 5 žebříčku lehké váhy, kde dominantní trojku představují Tony, Conor a Khabib. Za nimi se to mele a každý si chce říct o pozici potencionálního vyzyvatele. Lee dlouhé roky tvrdí, že má styl jako stvořený k poražení Khabiba. Al chce odvetu zápasu, ke kterému se dostal jako slepý k houslím, ale vypadal lépe, než mnozí před ním.

Výsledek dnešního zápasu vzešel z kart rozhodčích, kteří museli pozorně sledovat 5 kol trvající napínavou akci. Plán Leeho byl dostat Iaquintu na zem a tam ho donutit vzdát se. Borec z Newyorku, Iaqunta, se zase snažil Leeho rozebrat v postoji s cílem maximálně ho unavit, kumulovat poškození a eventuelně ho knock-outovat. Lee si vynutil svůj styl v 2. a 3. kole. Iaquinta si jel to svoje v kolech 1., 4. a 5.
Kromě toho, že Al vyhrál tato 3 kola celkem jasně, tak Leeho opravdu bil a hlavně v 5. konci byl blízko ukončení zápasu. Pokud by měl ještě minutu navíc, tak by se mu to asi povedlo. Al zápasil se skvělou strategií, díky které ho v postoji Lee ani jednou pořádně netrefil, kdežto Al svého soupeře otřásl možná desetkrát opravdu pořádnými precizně umístěnými bombami. Zasloužené vítěžní pro Ala, který po zápase vyzval k zápasu Conora. Nezapomněl zmínit, že Conor se Khabinovi vzdal, kdežto Al vydržel až do konce.

Edson Barboza vs. Dan Hooker

Skvělý výkon a nesmírně důležité vítězství pro Brazilce Barbozu. Edson nezažívá příjemné období. Dostal brutálně nařezáno od Khabiba a pak to schytal ještě hůř od Leeho. 37 minut, které nepochybně zkrátily jeho kariéru, div o duši nepřišel. Tohle vítězství opravdu potřeboval jako sůl. Povedlo se. Brazilec v tomto zápase zbrutalizoval svého soupeře z Austrálie. Edson Hookera trefil asi 15 údery a kopy, po kterých by se jiní zkáceli v bolestech na zem.
Barboza postavil svou hru na tom, co umí nejlépe. Postoj, ve kterém střílí na soupeře bomby všema způsoby. Kopy na nohy, na tělo i na hlavu. Často z otočky, ty jsou nejhorší! A k tomu údery jak na tělo, tak na hlavu. To, co během 3 kol, a hlavně v tom třetím, Hooker vydržel, bylo neuvěřitelné. Barboza však mohl zápas ukončit mnohem dříve, pokud by se držel kopů na spodní polovinu těla Australana.
V průběhu třetího kola Brazilec soupeře opravdu zasypal tvrdými kopy do břicha a v této chvíli měl být zápas dávno ukončen buď rozhodčím, nebo lidmi v rohu Australana. Moderátor Cormier prosil rozhodčího o ukončení, které přišlo možná 30 vteřin později, než mělo. Doufejme, že se orgánům Hookera uvnitř jeho břišní dutiny nestalo nic vážného. Barboza ho v tomto zápase opravdu nešetřil. Hooker je gladiátor a vydržel strašně moc.

Charles Oliveira vs. Jim Miller

Lehká práce pro Oliveiru. Jim Miller nastoupil v noci ke svému 31. zápasu, čímž posunul UFC rekord znovu o kousek dál. Tento rekord je o to působivější, že Miller nastupoval k více než třetině z nich s boreliózou, o které dlouhou dobu nevěděl. V zápase z něj Oliveira neměl žádný respekt i přes to, že s Millerem před přesně 8 lety prohrál na páku na koleno. Miller mu tehdy způsobil první profesionální porážku v kariéře. Tentokrát se na něho Oliveira vrhl od úplného začátku. Po 30 vteřinách zahodil Millera na zem tak, že mu vlezl navíc na záda. V 62. vteřině mu konečna nasadil kravatu, dušení zezadu. Miller se snažil vydržet, ale nakonec v 75. vteřině prvniho kola odklepal.

Vynikající výkon pro Oliveiru a zklamání pro Millera, jehož krásná kariéra se blíži ke svému konci.

Joaquim Silva vs. Jared Gordon

Zápas večera! Alespoň tedy podle lidí, kteří rozdávají odměny za ty nejlepší výkony večera. Gordon vs. Silva byl soubojem dvou průměrných UFC zápasníků, kteří dozajista mají své místo v UFC, ale nebojují na takové technické úrovni, jako například zápasníci v top 2 zápasech večera. Pokud však milujete technické bitky, kde nehraje prim obrana, tak si tento zápas musíte užít. Po celou dobu nebylo jasné, kdo zvítězí. Chvilku to vypadalo, že je jeden zápasník mimo, ale v tom trefil toho druhého takovou bombou, že to vypadalo zle s jeho soupeřem. První a třetí kolo byly v tomto směru opravdu dynamická!
Posledních 90 vteřin zápasu v 3. kole, tam šlo opravdu pouze a jen o to, kdo to chce víc a jakou má fyzičku. Byla to hospodská bitka, nic víc, nic míň. Silva tlačil Gordona víc, bylo na něm vidět, že mají jeho údery větší razanci i přesnost. Měl více sil, lepší kondičku. Borci se trefovali do středu těla a především na hlavu. Zápas rozhodl pravý hák na hlavu Gordona, po kterém se Jared sice na zem neskácel, ale byl úplně mimo. Vynikající ukončení zápasu od rozhodčího, který věděl, že zápasník se nemusí skácet na zem k tomu, aby zápas odmával. Oba borci si ke své výplatě za svůj výkon navíc připíší 50 tisíc dolarů. Zábavný zápas!

UFC výsledky

Al Iaquinta porazil Kevina Leeho na body
Edson Barboza porazil Dana Hookera – KO v 3. kole
Rob Font porazil Sergio Pettise na body
Charles Oliveira porazil Jima Millera na submission (RNC – dušení zezadu) v 1. kole
Zak Ottow porazil Dwighta Granta na body
Drakkar Klose porazil Bobbyho Greena na body
Joaquim Silva porazila Jared Gordona – KO v 3. kole
Jack Hermansson porazil Geralda Meerschaerta na submission (gilotina) v 1. kole
Zak Cummings porazil Trevora Smithe na body
Dan Ige porazil Jordana Griffina na body
Mike Rodriguez porazil Adama Milsteada – KO v 1. kole
Juan Adams porazil Chris De La Rochu – TKO v 3. kole