V 9 letech 104kg mrtvý tah a 86kg dřep!

Silový trojboj

Je mu 9 let, měří 140 cm a váží 47kg. Tate Fegley je jedním z nejzajímavějších trojbojařů na internetu. Vždyť o něm píše všem známá americká zpravodajská společnost CNN. Za chvilku se dozvíte proč. Na webu Muscle&Fitness se silovým sportům věnuje Boris Bárdoš a informuje vás o novinkách ze života takových velikánů jako jsou Petr Petráš, Hafthor Björnsson nebo Brian Shaw. Jedni z nejsilnějších lidí všech dob. Opravdové osobnosti světa silových sportů. Zpravodajské okno ze světa strongmanů je pro mne velice zajímavé. Právě tito lidé si díky svým výsledkům zaslouží pozornost.
Dnes mě však naprosto překvapil článek na již zmíněné stránce CNN. V něm se autor rozepisuje o 9letém klukovi z Ameriky, který dokáže zdvihnout na mrtvý tah 104 kg, dřepnout 86 kg a vytlačit 42 kg na bench press. Upřímně? Dost lidí, které vídám v posilovnách, tohle nedokáže. Mluvím o dospělých lidech. Zároveň však dodávám, že takovýchto výkonu může dosáhnout naprosto každý po několika měsících tréninku no a v některých případech i bez jakéhokoliv předešlého tréninku.
V případě mladého trojbojaře však jde o pozoruhodný výkon. V článku se sice nikde nezmiňují o jaké rekordy v případě Tata jde, avšak to je vedlejší. Co bude zajímavé je to jak se bude vyvíjet dále. Může mu brzký začátek v silových sportech pomoct, nebo to bude spíš na škodu? To ukáže až čas.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2020/01/29/us/9-year-old-breaks-powerlifting-records-spt-trnd/index.html