Věra Mikulcová v M&F i REFLEXU

Nejúspěšnější česká kulturistka současnosti Věra Mikulcová (37) bojovala v dětství s obezitou. Po operaci kolene, v osmnácti letech, vážila 92 kg a bylo jí lékaři doporučeno zhubnout.

Dvaadevadesát kilo váží i dnes, ale s úsměvem říká, že složení těch nynějších kilogramů je podstatně jiné.
V ženské kulturistice sklízí jeden úspěch za druhým. Vyhrává v zahraničních soutěžích, kde se prosazuje v mezinárodní konkurenci. Umístěním na stříbrné medailové pozici na letošní Toronto Pro Supershow (a to už podruhé, prvně v roce 2015) se zařadila do absolutní světové špičky IFBB Professional League. Věrka je svá, velké svaly se jí líbí, má to tak nastaveno v hlavě i v srdci.
Společně se svojí přítelkyní Janou vlastní posilovnu v Jihlavě, kde pracuje také jako trenérka. Dveře jsou tam dle jejích slov otevřeny pro každého.
Vyprávění Věry Mikulcové o ženské kulturistice, o specifikách soutěžní přípravy, o tréninku i dietě zapsal Zdeněk Dryák pro zářijové vydání časopisu MUSCLE&FITNESS. Objednat si jej lze v našem e-shopu.

Jak probíhala její první návštěva v posilovně? Co dělají kulturisté v důchodu? Je jako lesba v kulturistickém světě výjimkou? Kde nakupuje oblečení? Jaká je její strava? A kolik dní vydrží necvičit?
Na tyto i další témata mluví Věra Mikulcová v rozhovoru pro spoločenský týdeník Reflex.