Vitalij UGOLNIKOV – ruský experiment, nebo genetický talent?

Vitalij UGOLNIKOV – ruský experiment, nebo genetický talent?

Ruská kulturistika nezaživá nejlepší období a někoho jako je Vitalij UGOLNIKOV potřebovala jako sůl. Proč je právě teď nejlepší čas na to, aby se mladý Rus prosadil?

Rozkol federací v roce 2017 prakticky zabil amatérskou kulturistiku po celém světě. Dokonce i ti lehce nadprůměrní amatéři už mají status profesionála. Situace ve světě kulturistiky a nepříznivé ekonomické podmínky v Rusku výrazně přispěly k úpadku této kategorie v největší zemi na světě. Lesukov i Skoromnyy patřili mezi největší talenty a byli příslibem pro ruský sport. Oba však již nezávodí. Není to pro žádné zdravotní problémy, které oboum předpovídali experti na sociálních sítích. Oba jsou naprosto zdraví. Nemají však žádný důvod závodit, protože závoděním si peníze vydělá málokdo. Peníze kulturisté získávají od sponzorů a těch aktuálně Rusko moc nemá. Oba zároveň mají rodinu a děti. Věnují se svému byznysu, který nabízí mnohem větší jistoty a perspektivu, než sport pro který se narodili.

Rus Vitalij Ugolnikov přichází na scénu jako blesk z čistého nebe. I přesto, že prakticky nic nevyhrál na mezinárodní scéně, o něm můžeme mluvit jako aktuálně největší hvězdě ruské kulturistiky. A pokud se zamyslím, tak mě doopravdy nenapadá nikdo, kdo má větší X-Factor na celé amatérské scéně. Maďar Peter Molnár má to nejlepší už za sebou, a proto na první příčku stavím Rusa. Jeho potenciál je nesporný. Ve věku 23 let se jeho soutěžní hmotnost pohybuje okolo 110kg. Jako amatér může přijít kamkoliv a všude vyhraje. O tom nepochybuji. Pokud by závodil v americké NPC, může úplně bez problému získat profi kartu.

Na IFBB PRO se může vykašlat

Mladý Rus v letošním roce zaujal na petrohradském šampionátu. Stal se absolutním vítězem a jeho fotky obletěly svět. On však nikam bezhlavě nespěchá. Jeho kroky jsou alespoň letos postupné. Tento týden nastoupí na Mistrovství Ruska, což je stále velice prestižní soutěž. Příští týden by velice rád nastoupil na IFBB mistrovství světa. Pokusí se tedy získat ten nejprestižnější titul mezi amatéry. A já připomenu, že tato soutěž je testovaná. To znamená, že závodník se musí připravit na čisto. Neříkám, že je naturál. Ale tento způsob přípravy je nesmírně složitý a závodník se musí velkým obloukem vyhnout těm nejpoužívanějším a nejpotentnějším steroidům a dalším látkám dopingového charakteru. Vitalij rozhodně není žádný ruský experiment, který se nedožije 30 let. Je to geneticky nesmírně obdařený sportovec, který má před sebou nejen velkou budoucnost. Ale může to být právě on, kdo vyplní vakuum v ruské kulturistice, a pozvedne vlajku této země na mezinárodní scéně. Nepochybuji o tom, že se bude ruská hymna hrát v Santa Susanně na MS. Otázka je, co bude potom? Pro Rusa
je mnohem zajímavější IFBB ELITE PRO. Na americkou profi ligu IFBB PRO se může v dalších letech úplně vykašlat a budovat si své jméno v Evropě a především v Rusku. Bude tohle jeho cesta? Myslím si, že ano. A tam na něj bude čekat vy víte kdo.

Vitalij UGOLNIKOV