Vítězem Mr. Olympia je BRANDON CURRY

Mr. Olympia 2019

Největší soutěž roku, Mr. Olympia 2019, je za námi.

Brandon Curry

Ti nejlepší z nejlepších, kterým se letos chtělo závodit, nebo jim pořadatelem nebyla účast zakázána, se sjeli do Las Vegas a rozdali si to ve snaze stát se historicky 15. mužem, který zvítězí na Olympii. Letošní ročník byl vskutku zajímavý a nabídl nečekané výkony, ale i předpovidatelné výsledky. Vítězem se stal Brandon Curry!

Lukáš Osladil

Pro Českou republiku zaznamenal historicky nejlepší výkon Lukáš Osladil. Tomu se při jeho čtvrté účasti na Olympii konečně povedlo prorazit do Top 10.

Lukáš Osladil

Lukáš před Olympií zmiňoval jako cíl osmé místo. Z Las Vegas tak domů do Prahy rozhodně musí odjíždět spokojený. Přesně to se mu totiž povedlo!
Lukáš už v semifinále ukázal, že je připraven bojovat s kýmkoliv. Já osobně bych Lukáše měl za Dexterem Jacksonem, avšak Steva Kucla podle mě smetl celkem snadno. Mnoho z vás si určitě vzpomene na rok 2015, kdy Lukáš vyhrál svou první Open soutěž v americkém Phoenixu. Od té doby se Lukáš zvětšil možná o nějakých 7kg a je mnohem komplexnějším kulturistou. Steve Kuclo se od té doby neposunul. Steve však ve Phoenixu skončil hluboko za Lukášem.
V souboji s Akimem Williamsem těžil Lukáš ze svých detailů. Biceps zezadu byl silnou pózou Lukáše. Avšak i v čelních postojích se Lukáš neztrácel. Paže má samozřejmě horší, než Akim, ale jinak mu v předních pózách nebylo co vytknout vedle Akima, který na soutěži vůbec nedokázal prezentovat břišní svalstvo.
Ve finále pózoval Lukáš ještě s McMillanem, Sandoem a Moorem. Právě McMillan se před něj dostal ve finále, jinak by skončil Lukáš sedmý!

Hadi Choopan

Bonac vs Choopan vs Curry

Soubojem letošní Olympie, bitvou o vítězství, byla vyvolávání třech úplně odlišných kulturistů. Nizozemec Bonac se i přes nízkou výšku může pyšnit neuvěřitelnými objemy, které má kvalitně zpracované a umí je perfektně prezentovat. Detaily a separace jsou jeho silnou stránkou. Dále Íránec Hadi Choopan, který má ty samé silné stránky, kterými se pyšní William, ale navíc ještě šířku a v mnoha pózách i užší pas. Nedisponuje však takovou plasticitou. A Brandon Curry? Ten nad všemi ční díky svému osvalení. Právě on byl tím nejsvalnatějším kulturistou letošní Olympie. Připraveností a detaily se však na své dva největší soupeře nechytá, ačkoliv mezi ostatními soupeři by se v těchto směrech řadil mezi nadprůměr. Opravdu zajímavý souboj! Nakonec jej rozhodly objemy vítěze, kterými porazil kvalitu svých velkých soupeřů.

Patrick Moore

Patrick Moore

Velkým vítězem letošní Olympie je také Patrick Moore. Právě jeho si totiž většina expertů při letošní Olympii zamilovala. Neil Hill a Shawn Ray nešetřili na jeho konto chválou. Pro mě osobně je Patrick obrovským oživením Olympie a dnešní kulturistiky jako celku. Souhlasím s Shawnem, že Patrick je příkladem toho, kam by měla kulturistika směřovat, a jedním dechem dodávám, následující: Užijte si, jak Patrick vypadá dnes. Málokterý kulturista se během let opravdu pouze zlepšuje. Být větší, totiž neznamená být lepší. Pro příklad uvádím legendy jakými jsou Flex Wheeler, Phil Heath nebo Ronnie Coleman.

Po semifinále jsem měl Patricka na 6. místě za Dexterem, ale před Lukášem.
Zapamatujte si jméno Patrick Moore

Jak to ale nakonec dopadlo?

Výsledky:

1. Brandon Curry
2. William Bonac
3. Hadi Choopan
4. Dexter Jackson
5. Roelly Winklaar
6. Steve Kuclo
7. Cedric McMillan
8. Lukáš Osladil
9. Akim Williams
10. Patrick Moore
11. Luke Sandoe
12. Jonathan Delarosa
13. Max Charles
14. Juan Morel
15. Michael Lockett
16. Mohamed Shaaban

Foto ze soutěže hledejte na:
NPC News Online
Maximum Muscle report