Výzva politikům za otevření nejen posiloven NATRVALO. KLIK ZA FAIR PLAY

KLIK ZA FAIR PLAY

Tak co, už vám došla trpělivost? Mnoha lidem trpělivost došla už dávno a nějakou dobu dochází také peníze. Politici straší koronavirem, na který se musíte otestovat, abyste věděli, jestli ho máte. No jak jste na tom s vaším psychickým zdravím na sobě pocítíte všichni. Usíná se vám nejhůř v životě? A co pohled do peněženky? Tak zle jste na tom nebyli od střední školy? Nejste sami. Další nejen mladí lidé jsou na tom stejně. Chtějí, mohou a potřebují pracovat. Pracovat je kde. Poptávka je veliká. Politici i tak znemožnili zdravým lidem pracovat, vydělávat si na splácení hypoték, dárky pro své blízké, jídlo nebo bydlení. Na zábavu vydělávat nikdo nemůže. Amatérský sport neexistuje, profesionální sport mele z posledního. Vydělat si na cestování a absolvovat tu nejlepší školu života formou poznávání cizích kultur? Co? S tím je od letošního března konec.

Pokud vám trpělivost nedošla, tak bych vám alespoň na jeden den přál zažít pocit zoufalství, který většinu letošního roku zažívají majitelé sportovišť všech druhů, ale také plno dalších sektorů. Každý sportovec a vlastně úplně každý, komu nejsou lhostejná slova jako život, pohyb a svoboda, by měl podpořit iniciativu KLIK ZA FAIR PLAY. Ta má totiž za cíl: “Koordinovat postup a tlačit na vládu, poslance a senátory s cílem, že pohyb, sport, fitness = zdravý životní styl je důležitý nástroj pro prevenci v boji s pandemií.”

Prosím, věnujte pár minut vašeho času a přečtěte si všechno podstatné ve FB skupině KLIK ZA FAIR PLAY. Společně jsou lidé slyšet víc, než když křičí nahlas každý sám.
https://www.facebook.com/groups/3080128122090105

Z FB skupiny:

Vážení kolegové, sportovci,
tato skupina vznikla pro sjednocení osob sportovního zaměření (odvětví), kterým se nelíbí postup vlády, která již po třetí zavřela sportovní aktivity. Moc děkujeme České komoře fitness a všem dalším asociacím, komorám, lékařům, atd., kteří se pustili do boje se zdravím „o zdraví“ a již mnoho apelů na vládu měli. Cítíme, že přišel čas kdy je zapotřebí, aby se ozvali samostatně i lidé, provozovatelé, klienti, rodiče a další, proto Vám představujeme iniciativu KLIK ZA FAIR PLAY.
Hlavním cílem iniciativy KLIK ZA FAIR PLAY je koordinovat postup a tlačit na vládu, poslance a senátory s cílem, že pohyb, sport, fitness = zdravý životní styl je důležitý nástroj pro prevenci v boji s pandemií.
Po vzoru Anglie, Polska, Švýcarska, Švédska, Finska a dalších zemí (na zakladě studie např zde: https://www.europeactive.eu/news/safeactive-study-–-preliminary-results-showing-extremely-low-levels-covid-19-risk-fitness-clubs ) chceme, aby náš obor byl otevřen NATRVALO!!!
Není možné, aby byla stále ignorována fakta, že:
1. ve fitness sektoru bylo prokázáno pouze 0,87% nakažených případu ve světě, v ČR v první vlně pouze 23 případů,
2. vláda diskriminuje sportovní odvětví ve prospěch velkých podniků, průmyslu, supermarketů a dalších, kde se nacházejí ložiska pandemie až v 70% případů,
3. vláda přistupuje nerovně ke kompenzacím, kdy je sportovní odvětví již po třetí uzavřeno a kompenzace zdaleka nedosahují kompenzací, které jsou v jiných odvětvích (v mnoha příkladech mohla být i částečně otevřena),
4. vláda nepodporuje aktivně pohyb obyvatelstva, přičemž ví, že za dobu uzavření sportovišť stoupla hmotnost u dětí v průměru až o 4kg, bez ohledu na fakt, že se děti připoutali k PC a vytratila se tak, spontánní pohybová aktivita a tento trend bude velice těžké vrátit zpět,
5. vláda zcela ignoruje fakt, že největší množství zemřelých osob na Covid 19 je v důsledku obezity, což přímo souvisí s kondicí lidského organizmu. Přičemž hlavní příčinou obezity je nedostatečný pohyb a nezdravá strava.
Navrhujeme koordinaci v těchto krocích:
  1. Odeslat společný dopis všem poslancům, senátorům a vládě (každý ze své samostatné schránky), kdy vyzveme vládu a další odpovědné orgány, aby přestala diskriminovat sportovní odvětví, umožnili sportovní aktivity a nastavili kompenzace pro všechny sektory stejně v duchu fair-play. Dopis by měl být odeslán ve středu 16.12. 2020, aby dotčené instituce dostaly čas na reakci, alespoň 24 hodin – takovou jsme v minulosti nedostali ani my v případě uzavření provozoven.
  2. Pokud nevyhoví naší prosbě – navrhujeme koordinované otevření všech sportovišť v pátek-neděle a provést akci „Klik za Fair Play“. Lidé by přišli do centra udělali klik a měli možnost přispět na provoz svého oblíbeného sportoviště. Vyjádřili tím tak souhlas s otevřením sportoviště. Kliky se budou sčítat na stránce (bude spuštěna ve čtvrtek) klikzafairplay.cz
  3. V rámci všech těchto kroků se bude připravovat ústavní stížnost na nerovnost podmínek a nezákonné uzavření sportovišť
  4. Taktéž bude zřízena sbírka HITHIT, kde mají možnost na akci Klik za Fair Play přispět všichni ostatní.
  5. Aktuálně se pracuje na petici za podporu otevření sportovišť.
Všechny, kdo se připojí do této neveřejné skupiny, žádáme o:
  1. šíření informací o skupině všem svým přátelům
  2. odeslaní společného dopisu politikům ze své emailové schránky na uvedené adresy poslanců, senátorů, vládě (dopis bude ke stažení ve FB skupině včetně emailových adres dnes v 17h)
  3. otevření sportoviště od pátku do neděle 20.12. 2020 a realizování akce Klik za Fair Play. (podrobné informace budou ve středu představeny ve FB skupině)
Děkujeme za Váš čas a důvěru. Věříme, že sportovci umí táhnou za jeden provaz a dojdeme tak ke společnému cíli, kterým je otevřít své provozovny a poskytovat skvělé služby v oblasti prevence proti nemocem a ochrany zdraví.
Organizátoři akce:
Bc. Jan Pravda, Vita Sana Club, email: pravda@vitasana.cz
Ing. Roman Ondrášek, MY FIT, email: roman@myfit.cz