Eddie Silvestre

Eddie Silvestre -1959
Eddie Silvestre -1959

 

… Následně Eddie Silvestre vložil peníze i čas do pořádání soutěží, z nichž nejlepší zvuk měla „Mr. International.“ Soutěž se v letech 1966 až 1973 konala pod hlavičkou IFBB, neboť Silvestre působil na postu viceprezidenta federace pro Latinskou Ameriku, avšak po fiasku se Sergio Olivou v srpnu 1973 (Oliva veřejně vyzval přítomného Arnolda Schwarzeneggera k okamžitému měření sil a obvinil jej ze zbabělosti, přestože ten chtěl soutěžit a stáhl se až po domluvě Joe Weidera) se spolupráce rozpadla, Silvestre byl dokonce vyloučen z IFBB, která následně soutěže Mr. International pořádala sama.

K události ještě tolik. Z jistých pramenů blízkých Weiderovi a Silvestremu vyplývá, že Arnold opravdu přijel pro titul Mr. Tijuana Azteca, ale Weider prozradil, že investoval do Arnolda příliš mnoho peněz a nehodlá riskovat prohru s Olivou. Navíc prý Weider nabídl nahrazení třech rozhodčích svými vlastními a sebou samým. To Silvestre nepřijal a příště umístil za nápis „Mr. International“ nápis konkurenční WBGG Dana Lurieho.

V roce 1985 Silvestreho posilovna Spa de Salud vyhořela a s ní nenávratně zmizely všechny památky, fotografie a upomínkové předměty, podle nichž chtěl Silvestre sepsat biografii. O jeho dalším životě nejsou zprávy, až na tu poslední – skonal dne 18. června 2000 v pěkném věku 70 let.

 

Eddie Silvestre - Mr.Universe
Eddie Silvestre – Mr.Universe

Eddie Silvestre - v posilovni
Eddie Silvestre – v posilovni

Eddie Silvestre - Joe Weider a Bill Pearl
Eddie Silvestre – Joe Weider a Bill Pearl

Eddie Silvestre - Sergio Oliva
Eddie Silvestre – Sergio Oliva