Vzpomínky na Arnolda (2)

Vzpomínky na Arnolda (2)

Pokračuje Vince Basile.
Arnold během 70. let navštívil Austrálii několikrát a byl tam velmi populární. Tenkrát jsem si byl jistý, že přijíždí hlavně kvůli děvčatům, pláži a zábavě. V roce 1974 měl v mojí posilovně seminář. Sháněl jsem lidi na poslední chvíli, abych dal dohromady jím požadovaných 500 dolarů. Nakonec nikdo nelitoval – Arnold zapózoval, ukázal kousek tréninku a nakonec odpovídal na otázky. Pokud jste viděli Arnolda ve formě osobně, nebyl zase tak široký.

Jeho šířku potlačovaly mohutné trapézy, podobně jako u Sergia Olivy. Když jste se však podívali na ty mocné paže s žílami jako provazy, divili jste se, jak to dokázal. Už prostě nešlo nikde žádné svaly přidat! Jeho pózování bylo velmi plynulé a otáčel se ladně, s velkým půvabem. Nad jeho lýtky lidé vždy valili oči a hučeli „Wow!“ Řekl bych, že tloušťka jeho prsou a objem jeho hrudi byly největší, jaké se kdy v kulturistice objevily (psáno 2005).

Arnold odpózoval, pak se oblékl do tílka a běžeckých bot. Předvedl něco z tréninku a byl s ním srandy kopec. Ukázal třeba, jak Sergio dělá zdvihy na bicepsy s cheatingem, a pak předvedl svůj striktnější styl. Přitahování v předklonu cvičil zásadně na bloku (potom jsme tomu říkali „Arnoldův blok.“) Abych byl upřímný, neřekl nám nic, co bychom už nevěděli.

Rozešli jsme se s dojmem, že Arnold je genetický talent, který svou hmotu získal s pomocí steroidů. Sám jsem měl nachystaných pár otázek. Věděl jsem, že Arnold jezdí velkým BMW a já měl 2002 BMW. Byl překvapený, odkud to vím – takže čtení časopisů mi pomohlo! Arnold na otázky odpovídal zajímavým způsobem. Byl otevřený, ale nikdy jste nepoznali, jestli si z vás utahuje nebo ne. Pochybuji, že by objížděl svět a všude vykládal svoje tréninková tajemství!