Winklaar, Curry, Lewis a Heath protagonisty atraktivní video série

Také vám chybí kulturistické soutěže, a zejména ty profesionální v režii IFBB Professional League, kde na pódium nastupují zpravidla ty největší svalová monstra? Vzhledem k situaci koronavirové pandemie lze říci, že poslední takový vážný závod v bodybuildingu, který letos proběhl, byla Arnold Classic ještě začátkem března v americkém Columbusu (Ohio). Všechny další soutěže prvního pololetí byly buď odloženy, nebo rovnou zrušeny. Nicméně i v tomto ohledu svítá na lepší časy a příznivý vývoj virové epidemie umožňuje opětovný restart soutěžních aktivit. První vlaštovkou by v tomto ohledu měla být Wings of Strength Tampa Pro 2020, jež se koná na přelomu července a září na Floridě. Ze stejné produkční dílny promotéra Tima Gardnera by se pak v rychlém sledu po sobě měly odehrát také Wings of Strength San Antonio Pro (8. 8.) a Wings of Strength Puerto Rico Pro (27.–31. 8.), mezitím bude bodybuilding zastoupen také na korejské Monsterzym Pro (22.–23. 8.). Tudíž srpen by z pohledu příznivců hardcore bodybuildingu konečně mohl být hodně zajímavý.

Mimochodem, stesk po kulturistice reflektují také tvůrci YouTube kanálu s příznačným názvem HulkTube, kteří v nedobrovolné – virem podmíněné – okurkové sezoně přicházejí se zajímavou řadou videí. Ta přinášejí atraktivně sestříhané sekvence tréninku, respektive soutěžních aktivit, některých představitelů současné absolutní kulturistické špičky. Společným jmenovatelem je pak fakt, že ke jménu hvězdného aktéra je pokaždé přirazen i přídomek Mr. Olympia 2020 comeback. V případě Roellyho Winklaara nebo úřadujícího držitele Sandowovy sošky Brandona Curryho, kterých videa naleznete níže, je návrat na pódium letošní Olympie (jež se koná v novém termínu v dnech 16. až 20. 12.) vysoce pravděpodobný a očekávaný. Comeback v open zápolení připouští letos také James „Flex“ Lewis, jenž do roku 2018 závodil v hmotnostně omezené kategorii a na Olympia 212 dosáhl sedm prvenství. O návratu na soutěžní podium však zatím nelze s jistotou mluvit v případě sedminásobného držitele nejprestižnějšího kulturistického titulu planety Phila Heatha, jehož tvůrci HulkTube také zařadili do své série. Na druhou stranu, ačkoliv start Heatha v prosinci v Las Vegas patří zatím spíše do roviny zbožných přání, nic není nemožné.

Jelikož více o letošním lineupu nejprestižnějšího kulturistického závodu planety nám prozradí teprve nadcházející měsíce, užijte si zatím špičkový bodybuilding alespoň na obrazovkách vašich počítačů, tabletů a mobilů.

Roelly Winklaar

Brandon Curry

James „Flex“ Lewis

Phil Heath