Yamamoto Cup: Osladil v Itálii třetí, zvítězil Winklaar

Yamamoto Cup


Svět profesionální kulturistiky má za sebou další závod. Doufám však, že po Olympii nejste natěšeni na nějakou bombu. Závod Yamamoto Pro cup měl totiž do takové bomby, na jakou mohli být fanoušci zvyklí z minulosti, dost daleko. Kde jsou ty časy, kdy na grand prix po Olympii cestovala téměř kompletní světová špička závodníků. Ty časy jsou hodně vzdálený a co bychom dali třeba za takový rok 2015, kdy po Olympii v kategorii Open následovalo dalších 7 závodů včetně španělského Arnold Classic, EVLS, Nordic Pro nebo San Marina. Letošní ročník je chudý a důkazem je závod v Itálii pouhý týden po Olympii. Z TOP 10 se na něm objevili jen dva borci. Roelly Winklaar a Lukáš Osladil.
Vítězem závodu se stal, dle rozhodčích, jednoznačně Roelly Winklaar, který se v Itálii prezentoval v lepší formě, než jakou ukázal v Las Vegas na Olympii. Druhý skončil Nathan de Asha, který závodil sice v lepší formě, ale to na Roellyho nestačilo. Český závodník, Lukáš Osladil, se musel spokojit s místem třetím.

Lukáš Osladil

Lukáš si po historickém úspěchu na Olympii mohl brousit zuby na další úspěch i v Itálii. Tentokrát se však neprezentoval ve vydřené vysušené formě, jakou od něj všichni očekávají. Byl mohutný, avšak v čelních postojích postrádal sobě typické detaily. V této formě nemohl být soupeřem jak favoritovi Winklaarovi, tak ani Britovi de Ashovi. Z pohledu kvalifikace na příští ročník Olympie i po stránce prize money je však závod Yamamoto Cup pro Lukáše úspěchem. Třetí místo skoro zadarmo se rozhodně počítá.

Výsledky

1. Roelly Winklaar
2. Nathan De Asha
3. Lukáš Osladil
4. Andrea Muzi
5. Vahid Baharlou
6. Stanislas DeLongeaux
7. Yasin Qaderi
8. Sergey Zebald

Nathan de Asha