Yefimchyk a Awodibu na společném tréninku hrudníku

Obrovitý Illia Yefimchyk (31) se v komunitě příznivců bodybuildingu a fitness (nejen) v USA pomalu ale jistě stává populární internetovou osobností. Rodák z Běloruska, dlouhodobě pobývající v Česku (kde proslul jako majitel pražské hardcore bouchárny Eagle Fitness), se díky svému nepřehlédnutelnému vzezření (obvod paže 65 cm, váha cca 160 kg při výšce 185 cm) a jisté podobnosti se zesnulým enfant terrible zámořské kulturistické scény Richem Pianou, stal letos tváří americké společnosti na doplňky výživy 5 % Nutrition. Na tomto postě přitom vystřídal právě kontroverzního Pianu (otevřeně mluvil o užívání anabolických steroidů, na druhou stranu nikdy je nedoporučoval rekreačním sportovcům), jenž ve věku 46 let předčasně zemřel v srpnu 2017 poté, co zkolaboval v koupelně.

Aby se důsledně zhostil své role ambasadora zmiňované značky, vyměnil Yefimchyk v lednu na čas české luhy a háje za slunnou Floridu, kde již natočil několik zajímavých tréninkových videí. Zatím to poslední jej zavede do floridského města Boca Raton, kde v tamní posilovně Redcon1 Gym absolvuje společný trénink hrudníku s kulturistou jménem Blessing Awodibu. Exotický Irčan černé pleti je na internetu jako doma, jeho sociální sítě se těší nebývalému zájmu fitness komunity, brzy ovšem plánuje také průnik do opravdového světa, jelikož – jako držitel licence IFBB Professional League – chystá svůj profesionální debut. (Původně se měl na profesionálních podiích představit již na jaře, zabránila mu v tom však koronavirová pandemie.)

Jak vypadal společný trénink těchto dvou výrazných osobností online prostoru, pevně spjatého s bodybuildingem? A jak si oba vychutnali originální stroje, jimiž je Redcon1 Gym přímo posetý? Na to se již podívejte na následujícím videu.