Začátky: Jay Cutler (2)

cutler_001_copy.jpgMnohdy by se mohlo zdát, že popsané příběhy mají společné jedno: šťastný sled náhod, ideální okolnosti, k tomu doslova božská genetika…ano, tak tomu hodně často bývá. Jenže mezitím plyne čas, ubíhají desítky a stovky tvrdých tréninků a je snědeno neskutečné množství jídla. Člověk bojuje s beznadějí, nudou, únavou, zklamáním a touhou všeho nechat, a vedle tisíců těch, kteří odpadnou, vzejde jeden, třeba zrovna Jay Cutler. Přečtěte si ještě podrobněji komentované „Začátky“ podle časopisu FLEX.

Stručná fakta:

1) Jay začal trénovat v 11 letech.

2) Prvním časopisem, který viděl, byl zřejmě FLEX č.1, ročník 1.

3) Ještě předtím pro zábavu nadzvedával automobily.

4) Ještě před zahájením tréninku řekl snoubence Kerry, že chce být profesionálním kulturistou.

5) Během prvních 4 měsíců tréninku nabral 22,7 kg.

6) Čtrnáct let předtím, než se tak skutečně stalo, Chris Aceto prohlásil, že tento 18letý začátečník jednou vyhraje Mr. Olympia.

7) Cutler se NIKDY neodchýlil od diety, například si nedal ani lžičku kečupu.

8) Do svých deníků si zapisoval každý detail včetně – no, má to dost společného s tím, co jedl.

9) Hovězí maso kupoval na celé krávy.

10) Profesionálem se stal na první pokus v roce 1995.

Cutlerova rodina vlastnila ve Sterlingu, Massachusetts, 175 akrů polností a krávy, kuřata, prasata, husy a koně. Nejmladší syn pečoval o zvířata, sušil seno a sekal dříví, starší bratři založili stavební firmu a Jay tam pracoval od 11 do 18 let. Nenáviděl to strašně, protože jej každý víkend, každé prázdniny vytáhli ráno z postele a musel až do večera tahat 35 kg betonové formy. Naučil se však, že pro všechno v životě je nutné pracovat. Na střední škole ve Worchesteru trochu cvičil na stroji Universal, a na tancovačkách ukazoval sílu tím, že nadzvedával zadní části automobilů. Dne 3. srpna 1991, na 18. narozeniny, Jay začal trénovat v Gold´s Gym ve Worchesteru. Za první čtyři měsíce přibral z 86 kg na hladkých, ale pevných 109 kg. Ráno snídal 15-20 bílků s vločkami, pak měl stejk s brambory, dál kuřecí prsa a brambor, kuře a těstoviny a kuře a salát a večer (fuj) 15-20 bílků.