Zemřel Franco Columbu – Mr. Olympia a legenda

Franco Columbu

7.8. 1941 – 30.8. 2019

Zemřela legenda všech legend, Franco Columbu. Franco je kulturistou, kterého dodnes jmenují fandové kulturistiky jako svého největšího oblíbence ze světa kulturistiky. Italský kulturista, silák, herec a velký kamarád Arnolda Schwarzeneggera zanechal v našem světě kulturistiky i mimo něj odkaz, na který nikdy nezapomeneme.
165cm vysoký Franco byl mužem, který žil svůj život vždy naplno. Aktivní byl ve svém úplném mládí, avšak aktivní přístup k životu mu vydržel až dodnes.Podle aktuálně dostupných informací zemřel Franco “doma” na Sardínii. Příčina smrti není v tuto chvíli známá, mělo však jít o nehodu na moři.

Sportovec

Postup Franca napříč sporty je obdivuhodný a v dnešní době naprosto nereálný. Franco začal jako boxer a postupně se dostal k silovým sportům. Jako boxer byl amatérským šampionem Itálie. Následovala ještě úspěšnější kariéra nejprve ve vzpírání a následně i v silovém trojboji. V tom se může Franco pochlubit výkony 238kg v benchi, 297kg v dřepu a 340kg v mrtvém tahu. Tyto výkony podal jako asi 85kg vážící silák. Stal se mistrem Itálie, Německa i Evropy.
Už v době své kulturistické slávy se renesanční muž silových sportů představil Franco na závodě strongmanů – World’s strongest man. V roce 1977 zde obsadil páté místo.

Kulturistika

Nám je samozřejmě Franco nejbližší díky svým letům v kulturistice. Mr. Europe, Mr. World, Mr. Universe a hlavně i Mr. Olympia. V letech 1976 a 1981 jako opravdový Mr. Olympia a v letech 1974-1976 navíc vítěz lehké kategorie. 4 desítky let zpátky. Neskutečná éra. Výsledky Franca hovoří za vše. A to, že jich dosáhl jako 165cm chlapík, zní v dnešní době neuvěřitelně.

Přátelství s Arnoldem

Franco a Arnold za sebou mají 54 let překrásného přátelství. Arnold neměl kamaráda a oporu, jakou mu byl Franco. A Franco se nemohl na nikoho spolehnout tak, jako na svého nejlepšího kamaráda Arnolda. Právě přátelství těchto dvou kluků, mužů, legend je jednou z nejkrásnějších věcí, jakou se může kulturistika pochlubit.

Franco Columbu