Zemřel Konstantin Konstantinovs

Konstantin Konstantinovs

Konstantin Konstantinovs

V neděli 28. října ve věku pouhých 40 let zemřela jedna z legend powerliftingu Konstantin Konstantinovs. Rodák z lotyšské města Liepãja s ruskou národností proslul na poli raw silového trojboje, tedy bez použití speciálních dresů. Výstavní disciplínou urostlého, 191 cm vysokého a 124 až 130 kg vážícího Konstantinovse, jenž udivoval postavou takřka kulturistických kvalit, byl zejména mrtvý tah. Při tělesné váze 128 kg pozvedl v roce 2009 raw a bez opasku (!) 426 kg, což byl v té době světový rekord a dosud se jedná o nejvyšší mrtvý tah bez opasku, provedený na oficiální soutěži.

Konstantin Konstantinovs ovšem nebyl mužem pouze jedné disciplíny. Skvělý byl i v benčpresu, kde svým ojedinělým stylem s rukama hodně blízko u sebe, vytlačil raw impozantních 265 kg. Relativně méně dominantní pak byl pouze jeho dřep, kde měl osobní raw maximum s páskem a bandážemi 335 kg. Všechny zmiňované výkony provedl v kategorii do 140 kg – při tělesné váze nepřevyšující 130 kg. 

Konstantinovs se živil jak bodyguard a v souvislosti s tím je některými zdroji na webu udáván i důvod jeho smrti. Prý byl pobodán během rvačky při výkonu své profese. Tuto informaci ale berte s velkou rezervou, je nepotvrzená a zatím jde spíše o dohady…

Čest Konstantinovsově památce!

Mrtvý tah 426 kg

Benčpres úzkým hmatem 265 kg

Vzpomínkové video