Zemřel kulturista JAKUB ŠUBRT. Bylo mu 32 let…

Šokující správa! V úterý 1. září 2020 ve věku pouhých dvaatřiceti let zemřel dlouholetý úspěšný český kulturista Jakub Šubrt.

Rodák z Broumova (rok narození 1987) strávil velkou část života v Hradci Králové. Jako kulturista se dostal prvně do povědomí sportovní veřejnosti v roce 2008, kdy v kategorii juniorů triumfoval na Mr. Universe NABBA. Ve věkové kategorii do 23 let se ve federaci NABBA prosadil i o rok později, když si tenkrát odnesl titul z mistrovství světa. Pořád v juniorském věku se v roce 2010 nezalekl ani mužské konkurence, když na Mr. Universe ve verzi WFF dosáhl absolutního prvenství.

Jakub Šubrt v životní formě na Amateur Olympia Prague 2014, kde vybojoval bronz.

Ambicí Jakuba Šubrta byla ovšem licence IFBB Professional League, opravňující jej ke startu na prestižních profesionálních kláních s perspektivou kvalifikace na Mr. Olympia. S tímto na zřeteli v roce 2013 startoval na Arnold Classic Europe, kde se však v silné konkurenci ve váze do 85 kg neprobojoval do šestičlenného finále. V příštím roce se mu ovšem vedlo líp: na Mozolani Classic 2014 obsadil finálové 6. místo a na Olympia Amateur Europe 2014 stanul na medailových stupíncích, když vybojoval cenný bronz. V roce 2015 navázal finálovými umístěními na Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe (v obou případech 5.), v roce 2018 získal stříbro na World Cupu IFBB a bronz na Diamond Cupu Kiev IFBB. Na soutěžních podiích pak stanul naposled vloni, kdy obsadil čtvrté místa na GP Pepa Opava a Diamond Cupu Prague IFBB.

Jakub Šubrt byl v posledních letech tváří značky Smartlabs spolu se silovými sportovci Jirkou Orságem a Čestmírem Šímou.

V nejlepším světle se prezentoval na soutěži Olympia Amateur Prague 2014 (3.), kde závodil v životní formě a je veliká škoda, že na to v následujících letech nenavázal, protože rozhodně měl na to stát se profesionálem. Poslední roky trénoval v pražském Eagle Fitness, kde ho každý poznal.

Podle dostupných informací zemřel poté, co zkolaboval během operace. Čest jeho památce.