BIG RAMY COVID-19 pozitivní, kdo bude závodit na Europe Pro?

BIG RAMY COVID-19 pozitivní, kdo bude závodit na Europe Pro?

Nejzajímavější závod sezóny pro evropské kulturisty se blíží. Prakticky jediná šance pro Evropany kvalifikovat se na Olympii je tady. Do Španělského města Alicante vycestovala početná české výprava profesionálů i amatérů v čele s nejlepší trojicí českých kulturistů Lukášem Osladilem, Slavojem Bednářem a Mildou Šádkem. Někteří se jdou regulérně porvat o Olympii, jiní jdou zabojovat o životní výsledek. Cílem amatérů bude získat prestižní IFBB PRO kartu.
Závod měl potenciál zaujmout také v Americe. Bojovat o Olympii zde bude kanadský závodník Regan Grimes, který se na sociálních sítích těší velké popularitě. Největším jménem však měl být egyptský obr Big Ramy. Ten patří každý rok mezi největší adepty na kulturistický trůn, když jeho nejlepším umístěním je druhé místo z Mr. Olympia 2017. Big Ramy ale ve Španělsku nenastoupí. Ke své velké smůle i on musel podstoupit test na virus, kvůli kterému panikaří celý svět. Big Ramy je pozitivní na Covid-19 a nebude mu tak umožněno závodit.

Big Ramy druhý rok po sobě bez Olympie

Mnozí z vás, kteří považujete koronavirus za něco nebezpečného, se asi budete o Big Ramyho bát. Nebojte se, Egypťan se cítí zdráv. Pro Ramyho jde bohužel o velkou osobní a sportovní tragédii. Závod ve Španělsku měl být jeho kvalifikaci na Olympii, kterou už ale asi nestihne. Pro jednoho z nejlepších závodníků na světě a adepta na vítězství to musí být hrozný pocit. Pocit jakoby se mu zhroutil celý svět.
Big Ramy tedy rozhodně nezažívá nejlepší období. V roce 2017 se mohl úplně bez problému stát vítězem Olympie, ale rozhodčí to naposledy dali Heathovi. O rok později skončil Big Ramy až na 6. místě a nezískal přímou kvalifikaci na další ročník. Kvůli zdravotním problémům (loket) se nakonec ani nestihl kvalifikovat a ročník 2019 tedy vynechal. Do roku 2020 vstoupil na Arnold Classic 3. místem, což pro něj bylo také samozřejmě velké zklamání. Poté celý svět zpanikařil a Arnold v Austrálii byl zrušen. Big Ramy uvízl na 5 měsíců v Dubaji, aby se v polovině léta přesunul do Egypta, kde chtěl dokončit přípravu na zbytek letošního ročníku. Pozitivní test na virus, který on sám na sobě nějak nepociťuje, je tady další velkou čárou přes rozpočet v kariéře Big Ramyho. Co bude dál? To v tuto chvíli nikdo neví. Já osobně bych se ale vůbec nedivil, kdyby letos pořadatelé Olympie rozdávali speciální pozvánky. Myslím, že je pro to dobrý důvod. Otázka je, podle čeho by vybírali pozvané závodníky.

Startovní listina kulturistiky OPEN